Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami naszych Prelegentów:
Mgr Paweł Adamkiewicz, fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Prezes i Kierownik Podmiotu leczniczego Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie. Pracownik akademicki w Zakładzie Rehabilitacji w Neurologii i Psychiatrii AWF Kraków. (1994-2006). Uczestnik i prelegent wielu kongresów naukowych z zakresu rehabilitacji w neurologii. Uczestnik wielu kursów podyplomowych z zakresu rehabilitacji neurologicznej i neurofizjologii. Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów pierwszej kadencji. Członek Rady Zdrowia przy Prezydencie Miasta Krakowa. Wiceprezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.
Dr Michał Chwastowski, D.O., D.S.O., PTAbsolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (2005).
Absolwent studiów doktoranckich na AWF Kraków – tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej (2011). Absolwent Flanders International College of Osteopathy – Międzynarodowy Tytuł Dyplomowanego Osteopaty (2015). Absolwent szkoły Osteopatii Pediatrycznej (2019). Absolwent European School of Sport Osteopathy (2022).
Pełnił funkcję:
Wykładowcy European Academy of Sport Osteopathy (fizjologia wysiłku sportowego). Wykładowcy FICO Osteopathy Academy Polska (anatomia wisceralna, autonomiczny układ nerwowy, integracja osteopatyczna, techniki osteopatyczne). Adiunkta na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w Zakładzie Rehabilitacji w Traumatologii (medycyna sportowa).
Obecnie:
Współwłaściciel i dyrektor programowy Szkoły Fizjoterapii Sportowej. Międzynarodowy instruktor na kursach z zakresu fizjoterapii i osteopatii. Praktykujący osteopata i fizjoterapeuta.
Dr n. med. Bartłomiej Dobosz specjalista w dziedzinie ortopedii, chirurgii ortopedycznej oraz urazowej.
W 2004 roku ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację ortopedii i traumatologii narządu ruchu ukończył w 2012 roku.
Od 2007 do 2018 roku pracował na Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w szpitalach polskich jak też zagranicznych między innymi w Straubing, Dortmund i Wiedniu. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w krajowych i zagranicznych sympozjach w Szwajcarii, Austrii czy w Danii. Jest współautorem prac naukowych oraz publikacji medycznych.
Specjalizuje się w chirurgii ortopedycznej i urazowej kończyn. Zajmuje się diagnostyką w tym USG, jak również leczeniem operacyjnym i zachowawczym. Pomaga w zespołach bólowych barku, biodra, kolan i kręgosłupa.
Dr Dobosz jest członkiem zarządu Fundacji Leczenia Urazów i Schorzeń Narządów Ruchu. Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, EFORT - European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology i ESSKA - European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy.
mgr Grzegorz Gałuszka
W 1996 ukończył studia magisterskie na AWF Kraków na kierunku rehabilitacja ruchowa. Pracę zawodową rozpoczął w 1996, sprawował m.in.: stanowiska kierownicze działów rehabilitacji ruchowej w jednostkach służby zdrowia.
W 1998 swoją wiedzę zawodowa zaczął pogłębiać od szkolenia w metodzie McKenziego, co w 2000 roku zakończył egzaminem uwierzytelniajacym Instytutu McKeziego.
W 2000 rozpoczyna edukacje w metodzie PNF, gdzie konsekwentnie przez lata nauki doskonalił swoje umiejętności terapeutyczne dochodząc w systemie edukacji IPNFA do najwyższego poziomu terapeutycznego uzyskując tytuł "IPNFA certified PNF Therapist”.
W roku 2001 rozpoczął naukę Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa w systemie Orthopaedic Medicine International (OMI Global). Egzamin terapeutyczny zdał w 2003 roku. Przez kolejne lata asystował u boku Hansa Vorselaarsa, jednego z uczniów dr Jamesa Cyriaxa doskonaląc warsztat nauczycielski.
W 2008 roku w czasie egzaminu kończącego długi okres przygotowań uzyskał tytuł Instruktora Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa.
Obecnie prowadzi własne centrum rehabilitacji o profilu ortopedyczno-neurologicznym.
mgr Szymon Gryckiewicz
Fizjoterapeuta w Orvit Clinic (grupa LuxMed) w Toruniu, na co dzień pracujący z pacjentami ortopedycznymi i sportowcami różnych dyscyplin. W przeszłości współpracował z klubami sportowymi piłki nożnej (Tacho Toruń, Flisak Złotoria) oraz siatkówki (TKS-T Budowlani Budlex Toruń). Od 2022 roku doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Od ponad 10 lat współpracuje z firmą Fizjo-Sport, zajmującą się edukacją i szkoleniem fizjoterapeutów. Od 2016r. akredytowany instruktor koncepcji Kinetic Control.
Członek Sekcji Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (Vice Prezes Sekcji Fizjoterapii w latach 2023-2025) oraz członek Sekcji Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Prywatnie zapalony pasjonat biegania i triathlonu.
dr n. med. Michał Hadała, fizjoterapeuta, instruktor międzynarodowy Kinetic Control i Instytutu Jenny McConnell, instruktor MSI Movement System Impairments koncepcji prof. Shirley Sahrmann,
Michał Hadała jest polskim fizjoterapeutą sportowym, wyszkolonym zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. W latach 2004-2007 w Walencji w Hiszpanii prowadził oddział rehabilitacji i fizjoterapii narodowej drużyny żeglarskiej RPA w Pucharze Ameryki.
Ukończył studia doktoranckie i obronił z sukcesem doktorat europejski. Rozprawę doktorską obronioną w 2010 roku „Nauki stosowane w sporcie” na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu w Walencji w Hiszpanii. W czasie studiów doktoranckich był autorem kilku publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i wielu wystąpień konferencyjnych.
Obecnie prowadzi kliniczny ośrodek fizjoterapii w Rzeszowie (Polska) „Fizjo-Sport Centrum Fizjoterapii”, gdzie wraz z zespołem fizjoterapeutów pracuje z pacjentami ortopedycznymi i sportowcami.
Jego szczególne zainteresowania to analiza, badanie i leczeniu narządu ruchu. Od przeszło 16 lat prowadzi szkolenia Kinetic Control, a od 5 lat MSI i McConnell. Michał mówi biegle po hiszpańsku i polsku, często ucząc w obu językach.
dr hab. n. o kult. fiz. Agnieszka Jankowicz-Szymańska, prof. AT, fizjoterapeutka
Jej szczególne zainteresowania to analiza i korekcja wad postawy. Autorka kilkudziesięciu publikacji w czasopismach naukowych i licznych wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych. Chętnie angażuje się w projekty upowszechniające naukę, za co w 2023 roku została uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi. Redaktor Zarządzający czasopisma "Health Promotion & Physical Activity". Aktualnie, współpracując w międzynarodowym zespole, zajmuje się opracowaniem kwestionariusza badającego wiedzę rodziców oraz nauczycieli na temat wad postawy oraz komunikacją międzykulturową w pracy z pacjentami.
mgr Marcin Jeruzalski
Marcin Jeruzalski, absolwent Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, zdobył tytuł magistra po ukończeniu studiów licencjackich. Obecnie zaawansowany student osteopatii na Akademii Osteopatii we Wrocławiu. Z pasją pełni rolę fizjoterapeuty, prowadzącego własną praktykę w Opolu. Absolwent licznych szkoleń z zakresu fizjoterapii, osteopatii i masażu, jest nieustannym uczniem swojej dziedziny. Marcin, oddany pasjonat medycyny, specjalizuje się w anatomii, ortopedii i neurochirurgii. Jego podejście do pacjentów jest indywidualne i holistyczne, a dzielenie się wiedzą z innymi stanowi integralną część jego profesjonalnej misji. Jego praca to nie tylko zawód, lecz spełnienie pasji, co sprawia, że każdy dzień to dla niego wyjątkowe doświadczenie.”
dr hab. n. med. Maciej Krawczyk, fizjoterapeuta, specjalista fizjoterapii
II Klinika Neurologii Instytut Psychiatrii i Neurologii, Katedra Fizjoterapii Klinicznej Wydziału Rehabilitacji AWF J. Piłsudskiego, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska
W 2000 roku obronił pracę doktorską pt., „Możliwości motoryczne chorych po udarze mózgu”, która powstała w oparciu o wyniki badań prowadzonych w Klinice Neurologii CSK AM przy ul. Banacha, w Warszawie, gdzie pracował w latach 1991-1999. W 2015 roku uzyskał tytuł dr hab. n. med. za cykl publikacji: „Patomechanizm tworzenia się i ewolucja wzorca chodu po udarze mózgu”.
Od 1999 roku zatrudniony w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w W-wie. Był organizatorem Oddz. Rehabilitacji Neurologicznej i nieprzerwanie do teraz kierownikiem Zespołu Fizjoterapii. Od 2003 jest specjalistą fizjoterapii.
Od 1992 roku nieprzerwanie w Wydziale Rehabilitacji AWF J.Piłsudskiego wykłada i prowadzi zajęcia kliniczne z szeroko rozumianej fizjoterapii neurologicznej. Jako pierwszy wprowadził na stałe wykłady z zakresu plastyczności układu nerwowego, zespołów czynnościowych i inne nowatorskie tematy.
Autor oryginalnych publikacji i wytycznych w zakresie fizjoterapii dorosłych chorych po ogniskowych uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Był kierownikiem ekspertyz prowadzonych na zlecenie MZ i NFZ oraz grantu Ministerstwa Nauki. Jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej Ministerstwa Nauki. Autor i prowadzący szkolenia podyplomowe dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i innych zawodów medycznych. Autor programów fizjoterapii dla chorych z uszkodzeniami układu nerwowego.
Współautor ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Jako pierwszy Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów współtworzył i rozwijał samodzielność i niezależność zawodu fizjoterapeuty.
Zainteresowania zawodowe: kinezjologia, neurologia odtwórcza, antropologia aktywności motorycznej
Hobby: narciarstwo alpejskie, kolarstwo, literatura piękna, gotowanie
„Motywuje mnie do działania uśmiech ludzi. Obserwowanie podczas pracy z ciężko chorymi osobami jak dzięki fizjoterapii wstępuje w nich na nowo radość życia jest dla mnie bezcenne”.
mgr Weronika Kruk-Majtyka
Fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pełnomocnik Zarządu ds. Studenckich Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Asystent badawczo-dydaktyczny Katedry Podstaw Fizjoterapii, Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Przedstawicielka uczelni i Polski w European Network of Physiotherapy in Higher Education. Studentka Osteopatii w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON. Laureatka pierwszego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów w 2019 roku.
Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii. Instruktorka kursu „Terapia stawów skroniowo-żuchwowych TMJ, Valerio Palmerini” w Polsce i za granicą. Doświadczenie w pracy m.in. z dorosłymi i dziećmi z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi, bólami głowy oraz po operacjach ortognatycznych i innych w obrębie głowy i szyi. Współautorka artykułów naukowych oraz popularnonaukowych dot. tematyki fizjoterapii stomatologicznej. Wolontariat na misji zagranicznej jako fizjoterapeutka m.in. w Domu Dziecka w Zambii.
mgr Klaudia Popczyk
Fizjoterapeutka po Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i Osteopata po Akademii Osteopatii w Poznaniu.
Szkoleniowiec w „Centrum Szkoleniowym Rafał Uryzaj", autorka szkoleń z zakresu uroginekologii i terapii kobiet w ciąży.
Prowadzi zajęcia mające na celu aktywizować kobiety w ciąży, współpracuje ze szkołą rodzenia w Śremie, gdzie prowadzi warsztaty dotyczące tematyki ciąży, połogu, aktywności w ciąży i po porodzie. Prowadzi swój gabinet Ms Pelvis FIZJOTERAPIA OSTEOPATIA Klaudia Popczyk w Śremie.
Osteopatia w uroginekologii to jej pasja, w której rozwija się uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i wczytując się w literaturę.
Swoją wiedzą stara się uświadamiać kobiety, że nie musi być tak jak jest. Jest w stałym kontakcie z ginekologiem i położnymi chcąc dotrzeć do jak największej grupy pacjentów. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla studentów fizjoterapii, kobiet i mężczyzn z powyższej tematyki.
Prywatnie Mama 14-sto i 3-letniego chłopca.
mgr Łukasz Skibiński, osteopata
Absolwent Akademii Osteopatii w Krakowie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Szkoleniowiec w Centrum Szkoleniowe Rafał Uryzaj. Autor serii filmów na platformie YouTube pt. "Diagnostyka w fizjoterapii", "Anatomia w praktyce" oraz "Przewodnik po terapii wisceralnej". Absolwent wielu szkoleń z dziedziny osteopatii, fizjoterapii, treningu personalnego czy dietetyki, stale pogłębiający swoją wiedzę. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec, miłośnik zwierząt, trekkingu, pasjonat anatomii i nauk związanych z człowiekiem.
dr hab. n. k. fiz. Agnieszka Stępień
Fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Adiunkt w Katedrze Fizjoterapii Klinicznej, Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Specjalistka fizjoterapii. Właścicielka Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej ORTHOS. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi z chorobami rzadkimi, chorobami neurologicznymi oraz deformacjami narządu ruchu.
Prezeska Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, w latach 2009-2017 członkini Zarządu. Pełnomocnik Krajowej izby Fizjoterapeutów ds. kontaktów z organizacjami pacjentów (2017-2022).
Członkini Zespołu Narodowego Programu Chorób Rzadkich przy Ministrze Zdrowia (2016 -2017), Społecznej rady Sportu przy Ministrze Sportu (2018-2019), Zespołu Zadaniowego d.s. Diagnostyki i Leczenia Zachowawczego w Przebiegu Skoliozy Idiopatycznej działającego w składzie Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN, oraz Rady ds Chorób Rzadkich. Senior
Instructor International PNF Association, Członek Research Committee IPNFA.
dr n. med. Aleksander Zagórski
Fizjoterapeuta, absolwent AWF Kraków oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ŚUM) w Katowicach, gdzie obronił pracę doktorską.
W 2016 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii.
Wieloletni nauczyciel akademicki „anatomii prosektoryjnej” w Zakładzie Anatomii Prawidłowej ŚUM w Katowicach, a także „anatomii funkcjonalnej” oraz „biomechaniki” w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia (KWSPZ). Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Anatomicznego. Międzynarodowy Instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej EFR. Autor artykułów i prac badawczych z zakresu anatomii i fizjoterapii. Współautor monografii „Atlasu Rehabilitacji Ruchowej”.
Ratownik wodny, żeglarz, płetwonurek, uczestnik szkolenia na licencję pilota małych samolotów turystycznych PPL(A).
WYKŁADY
Panel wykładów eksperckich:
- dr hab. n. o kult. fiz. Agnieszka Jankowicz-Szymańska, prof. AT: „Oblicze odbija się w wodzie, a w sercu odbija się człowiek” - Kilka słów o ludziach niezwykłych.
- dr Michał Chwastowski: „Wykorzystanie właściwości fizycznych tkanek w nowoczesnej terapii manualnej"
- dr n. med. Michał Hadała: „Leczenie dysfunkcji narządu ruchu w świetle ewidencji naukowej na przykładzie MOVEMENT SYSTEM IMPAIRMENTS”.
- dr hab. Marek Pieniążek, prof. AWF, dr Jakub Szczechowicz: „Specjalistyczny Ośrodek Rehabilitacji Ręki- główne kierunki działalności”.
- dr hab. Agnieszka Stępień: "Choroby nerwowo-mięśniowe - teoria i praktyka fizjoterapeutyczna".
- mgr Weronika Kruk Majtyka: „Rola fizjoterapii zaburzeń skroniowo-żuchwowych w leczeniu bólów głowy.”
- dr hab. Maciej Krawczyk: ,,Trening funkcjonalny po udarze mózgu”.
- mgr Grzegorz Gałuszka: „Codzienne radości fizjoterapeuty, czyli jak dr J.H. Cyriax poprawia mój humor.”
- mgr Paweł Adamkiewicz: „Zastosowanie toksyny botulinowej, regularnego gipsowania oraz fizjoterapii u pacjentów ze wzmożonym napięciem mięśniowym jako przeciwdziałanie tworzeniu się patologii i pomocy w efektywniejszej rehabilitacji”
- dr n. med. Aleksander Zagórski: „Zastosowanie ultrasonografii w fizjoterapii stawu kolanowego”.
- dr n. med. Bartłomiej Dobosz: „Postępowanie pooperacyjne po wybranych zabiegach ortopedycznych."
WARSZTATY
- dr n. med. Michał Hadała „Staw biodrowy fundamentem w fizjoterapii dolnego kwadrantu”.
- mgr Łukasz Skibiński: „Diagnostyka kompleksu barkowego z wnioskowaniem klinicznym”.
- mgr Marcin Jeruzalski: „ACL Protokół postępowania po urazie”.
- mgr Klaudia Popczyk: „Diagnostyka i postępowanie w przypadku rozejścia mięśnia prostego brzucha”.
- mgr Paweł Pogorzelec: „Podstawowe założenia metody Kinesiotaping".
- mgr Szymon Gryckiewicz: „Kinetic Control: Ocena stawu biodrowego- co fizjoterapeuta powinien wziąć pod uwagę?”
Lista jest systematycznie aktualizowana o kolejnych ekspertów potwierdzających swój udział.