Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami naszych Prelegentów:

Mgr Paweł Adamkiewicz, fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Prezes i Kierownik Podmiotu leczniczego Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie. Pracownik akademicki w Zakładzie Rehabilitacji w Neurologii i Psychiatrii AWF Kraków. (1994-2006). Uczestnik i prelegent wielu kongresów naukowych z zakresu rehabilitacji w neurologii. Uczestnik wielu kursów podyplomowych z zakresu rehabilitacji neurologicznej i neurofizjologii. Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów pierwszej kadencji. Członek Rady Zdrowia przy Prezydencie Miasta Krakowa. Wiceprezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

 

Dr Michał Chwastowski, D.O., D.S.O., PTAbsolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (2005).

Absolwent studiów doktoranckich na AWF Kraków – tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej (2011). Absolwent Flanders International College of Osteopathy – Międzynarodowy Tytuł Dyplomowanego Osteopaty (2015). Absolwent szkoły Osteopatii Pediatrycznej (2019). Absolwent European School of Sport Osteopathy (2022).

Pełnił funkcję:

Wykładowcy European Academy of Sport Osteopathy (fizjologia wysiłku sportowego). Wykładowcy FICO Osteopathy Academy Polska (anatomia wisceralna, autonomiczny układ nerwowy, integracja osteopatyczna, techniki osteopatyczne). Adiunkta na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w Zakładzie Rehabilitacji w Traumatologii (medycyna sportowa).

Obecnie:

Współwłaściciel i dyrektor programowy Szkoły Fizjoterapii Sportowej. Międzynarodowy instruktor na kursach z zakresu fizjoterapii i osteopatii. Praktykujący osteopata i fizjoterapeuta.

 

Dr n. med. Bartłomiej Dobosz specjalista w dziedzinie ortopedii, chirurgii ortopedycznej oraz urazowej.

W 2004 roku ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację ortopedii i traumatologii narządu ruchu ukończył w 2012 roku.

Od 2007 do 2018 roku pracował na Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w szpitalach polskich jak też zagranicznych między innymi w Straubing, Dortmund i Wiedniu. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w krajowych i zagranicznych sympozjach w Szwajcarii, Austrii czy w Danii. Jest współautorem prac naukowych oraz publikacji medycznych.

Specjalizuje się w chirurgii ortopedycznej i urazowej kończyn.  Zajmuje się diagnostyką w tym USG, jak również leczeniem operacyjnym i zachowawczym. Pomaga w zespołach bólowych barku, biodra, kolan i kręgosłupa.

Dr Dobosz jest członkiem zarządu Fundacji Leczenia Urazów i Schorzeń Narządów Ruchu. Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, EFORT - European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology i ESSKA - European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy.

 

mgr Grzegorz Gałuszka

W 1996 ukończył studia magisterskie na AWF Kraków na kierunku rehabilitacja ruchowa. Pracę  zawodową rozpoczął w 1996, sprawował m.in.: stanowiska kierownicze działów rehabilitacji ruchowej w jednostkach służby zdrowia.

W 1998 swoją wiedzę zawodowa zaczął pogłębiać od szkolenia w metodzie McKenziego, co w 2000 roku zakończył egzaminem uwierzytelniajacym Instytutu McKeziego.

W 2000 rozpoczyna edukacje w metodzie PNF, gdzie konsekwentnie przez lata nauki doskonalił  swoje umiejętności terapeutyczne dochodząc w systemie edukacji IPNFA do najwyższego poziomu terapeutycznego uzyskując tytuł "IPNFA certified PNF Therapist”.

W roku 2001 rozpoczął naukę Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa w systemie Orthopaedic Medicine International (OMI Global). Egzamin terapeutyczny zdał w 2003 roku. Przez kolejne lata asystował u boku Hansa Vorselaarsa,  jednego z uczniów dr Jamesa Cyriaxa doskonaląc warsztat nauczycielski.

W 2008 roku w czasie egzaminu kończącego długi okres przygotowań uzyskał tytuł Instruktora Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa.

Obecnie prowadzi własne centrum rehabilitacji o profilu ortopedyczno-neurologicznym.

 

mgr Szymon Gryckiewicz

Fizjoterapeuta w Orvit Clinic (grupa LuxMed) w Toruniu, na co dzień pracujący z pacjentami ortopedycznymi i sportowcami różnych dyscyplin. W przeszłości współpracował z klubami sportowymi piłki nożnej (Tacho Toruń, Flisak Złotoria) oraz siatkówki (TKS-T Budowlani Budlex Toruń). Od 2022 roku doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od ponad 10 lat współpracuje z firmą Fizjo-Sport, zajmującą się edukacją i szkoleniem fizjoterapeutów. Od 2016r. akredytowany instruktor koncepcji Kinetic Control.

Członek Sekcji Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (Vice Prezes Sekcji Fizjoterapii w latach 2023-2025) oraz członek Sekcji Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Prywatnie zapalony pasjonat biegania i triathlonu.

 

dr n. med. Michał Hadałafizjoterapeuta, instruktor międzynarodowy Kinetic Control i Instytutu Jenny McConnell, instruktor MSI Movement System Impairments koncepcji prof. Shirley Sahrmann,

Michał Hadała jest polskim fizjoterapeutą sportowym, wyszkolonym zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. W latach 2004-2007 w Walencji w Hiszpanii prowadził oddział rehabilitacji i fizjoterapii narodowej drużyny żeglarskiej RPA w Pucharze Ameryki.

Ukończył studia doktoranckie i obronił z sukcesem doktorat europejski. Rozprawę doktorską obronioną w 2010 roku „Nauki stosowane w sporcie” na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu w Walencji w Hiszpanii. W czasie studiów doktoranckich był autorem kilku publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i wielu wystąpień konferencyjnych.

Obecnie prowadzi kliniczny ośrodek fizjoterapii w Rzeszowie (Polska) „Fizjo-Sport Centrum Fizjoterapii”, gdzie wraz z zespołem fizjoterapeutów pracuje z pacjentami ortopedycznymi i sportowcami.

Jego szczególne zainteresowania to analiza, badanie i leczeniu narządu ruchu. Od przeszło 16 lat prowadzi szkolenia Kinetic Control, a od 5 lat MSI i McConnell. Michał mówi biegle po hiszpańsku i polsku, często ucząc w obu językach.

 

dr hab. n. o kult. fiz. Agnieszka Jankowicz-Szymańska, prof. AT, fizjoterapeutka

Jej szczególne zainteresowania to analiza i korekcja wad postawy. Autorka kilkudziesięciu publikacji w czasopismach naukowych i licznych wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych. Chętnie angażuje się w projekty upowszechniające naukę, za co w 2023 roku została uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi. Redaktor Zarządzający czasopisma "Health Promotion & Physical Activity". Aktualnie, współpracując w międzynarodowym zespole, zajmuje się opracowaniem kwestionariusza badającego wiedzę rodziców oraz nauczycieli na temat wad postawy oraz komunikacją międzykulturową w pracy z pacjentami.

 

mgr Marcin Jeruzalski

Marcin Jeruzalski, absolwent Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, zdobył tytuł magistra po ukończeniu studiów licencjackich. Obecnie zaawansowany student osteopatii na Akademii Osteopatii we Wrocławiu. Z pasją pełni rolę fizjoterapeuty, prowadzącego własną praktykę w Opolu. Absolwent licznych szkoleń z zakresu fizjoterapii, osteopatii i masażu, jest nieustannym uczniem swojej dziedziny. Marcin, oddany pasjonat medycyny, specjalizuje się w anatomii, ortopedii i neurochirurgii. Jego podejście do pacjentów jest indywidualne i holistyczne, a dzielenie się wiedzą z innymi stanowi integralną część jego profesjonalnej misji. Jego praca to nie tylko zawód, lecz spełnienie pasji, co sprawia, że każdy dzień to dla niego wyjątkowe doświadczenie.”

 

dr hab. n. med. Maciej Krawczyk, fizjoterapeuta, specjalista fizjoterapii

II Klinika Neurologii Instytut Psychiatrii i Neurologii, Katedra Fizjoterapii Klinicznej Wydziału Rehabilitacji AWF J. Piłsudskiego, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska

W 2000 roku obronił pracę doktorską pt., „Możliwości motoryczne chorych po udarze mózgu”, która powstała w oparciu o wyniki badań prowadzonych w Klinice Neurologii CSK AM przy ul. Banacha, w Warszawie, gdzie pracował w latach 1991-1999.  W 2015 roku uzyskał tytuł dr hab. n. med. za cykl publikacji: „Patomechanizm tworzenia się i ewolucja wzorca chodu po udarze mózgu”.

Od 1999 roku zatrudniony w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w W-wie. Był organizatorem Oddz. Rehabilitacji Neurologicznej i nieprzerwanie do teraz kierownikiem Zespołu Fizjoterapii. Od 2003 jest specjalistą fizjoterapii.

Od 1992 roku nieprzerwanie w Wydziale Rehabilitacji AWF J.Piłsudskiego wykłada i prowadzi zajęcia kliniczne z szeroko rozumianej fizjoterapii neurologicznej. Jako pierwszy wprowadził na stałe wykłady z zakresu plastyczności układu nerwowego, zespołów czynnościowych i inne nowatorskie tematy.

Autor oryginalnych publikacji i wytycznych w zakresie fizjoterapii dorosłych chorych po ogniskowych uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Był kierownikiem ekspertyz prowadzonych na zlecenie MZ i NFZ oraz grantu Ministerstwa Nauki. Jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej Ministerstwa Nauki. Autor i prowadzący szkolenia podyplomowe dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i innych zawodów medycznych. Autor programów fizjoterapii dla chorych z uszkodzeniami układu nerwowego.

Współautor ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Jako pierwszy Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów współtworzył i rozwijał samodzielność i niezależność zawodu fizjoterapeuty.

Zainteresowania zawodowe: kinezjologia, neurologia odtwórcza, antropologia aktywności motorycznej

Hobby: narciarstwo alpejskie, kolarstwo, literatura piękna, gotowanie

„Motywuje mnie do działania uśmiech ludzi. Obserwowanie podczas pracy z ciężko chorymi osobami jak dzięki fizjoterapii wstępuje w nich na nowo radość życia jest dla mnie bezcenne”.

 

mgr Weronika Kruk-Majtyka

Fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pełnomocnik Zarządu ds. Studenckich Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Asystent badawczo-dydaktyczny Katedry Podstaw Fizjoterapii, Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Przedstawicielka uczelni i Polski w European Network of Physiotherapy in Higher Education. Studentka Osteopatii w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON. Laureatka pierwszego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów w 2019 roku.

Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii. Instruktorka kursu „Terapia stawów skroniowo-żuchwowych TMJ, Valerio Palmerini” w Polsce i za granicą. Doświadczenie w pracy m.in. z dorosłymi i dziećmi z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi, bólami głowy oraz po operacjach ortognatycznych i innych w obrębie głowy i szyi. Współautorka artykułów naukowych oraz popularnonaukowych dot. tematyki fizjoterapii stomatologicznej. Wolontariat na misji zagranicznej jako fizjoterapeutka m.in. w Domu Dziecka w Zambii.

 

 

mgr Klaudia Popczyk

Fizjoterapeutka po Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i Osteopata po Akademii Osteopatii w Poznaniu.

Szkoleniowiec w „Centrum Szkoleniowym Rafał Uryzaj", autorka szkoleń z zakresu uroginekologii i terapii kobiet w ciąży.

Prowadzi zajęcia mające na celu aktywizować kobiety w ciąży, współpracuje ze szkołą rodzenia w Śremie, gdzie prowadzi warsztaty dotyczące tematyki ciąży, połogu, aktywności w ciąży i po porodzie. Prowadzi swój gabinet Ms Pelvis FIZJOTERAPIA OSTEOPATIA Klaudia Popczyk w Śremie.

Osteopatia w uroginekologii to jej pasja, w której rozwija się uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i wczytując się w literaturę.

Swoją wiedzą stara się uświadamiać kobiety, że nie musi być tak jak jest. Jest w stałym kontakcie z ginekologiem i położnymi chcąc dotrzeć do jak największej grupy pacjentów. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla studentów fizjoterapii, kobiet i mężczyzn z powyższej tematyki.

Prywatnie Mama 14-sto i 3-letniego chłopca.

 

mgr Łukasz Skibiński, osteopata

Absolwent Akademii Osteopatii w Krakowie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Szkoleniowiec w Centrum Szkoleniowe Rafał Uryzaj. Autor serii filmów na platformie YouTube pt. "Diagnostyka w fizjoterapii", "Anatomia w praktyce" oraz "Przewodnik po terapii wisceralnej". Absolwent wielu szkoleń z dziedziny osteopatii, fizjoterapii, treningu personalnego czy dietetyki, stale pogłębiający swoją wiedzę. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec, miłośnik zwierząt, trekkingu, pasjonat anatomii i nauk związanych z człowiekiem.

 

 dr hab. n. k. fiz. Agnieszka Stępień

Fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Adiunkt w Katedrze Fizjoterapii Klinicznej, Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Specjalistka fizjoterapii. Właścicielka Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej ORTHOS. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi z chorobami rzadkimi, chorobami neurologicznymi oraz deformacjami narządu ruchu.

Prezeska Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, w latach 2009-2017 członkini Zarządu. Pełnomocnik Krajowej izby Fizjoterapeutów ds. kontaktów z organizacjami pacjentów (2017-2022).

Członkini Zespołu Narodowego Programu Chorób Rzadkich przy Ministrze Zdrowia (2016 -2017), Społecznej rady Sportu przy Ministrze Sportu (2018-2019), Zespołu Zadaniowego d.s. Diagnostyki i Leczenia Zachowawczego w Przebiegu Skoliozy Idiopatycznej działającego w składzie Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN, oraz Rady ds Chorób Rzadkich. Senior

Instructor International PNF Association, Członek Research Committee IPNFA.

 

dr n. med. Aleksander Zagórski

Fizjoterapeuta, absolwent AWF Kraków oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ŚUM) w Katowicach, gdzie obronił pracę doktorską.
W 2016 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii.

Wieloletni nauczyciel akademicki „anatomii prosektoryjnej” w Zakładzie Anatomii Prawidłowej ŚUM w Katowicach, a także „anatomii funkcjonalnej” oraz „biomechaniki” w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia (KWSPZ). Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Anatomicznego. Międzynarodowy Instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej EFR. Autor artykułów i prac badawczych z zakresu anatomii i fizjoterapii. Współautor monografii „Atlasu Rehabilitacji Ruchowej”.

Ratownik wodny, żeglarz, płetwonurek, uczestnik szkolenia na licencję pilota małych samolotów turystycznych PPL(A).

 

WYKŁADY

Panel wykładów eksperckich:

  • dr hab. n. o kult. fiz. Agnieszka Jankowicz-Szymańska, prof. AT: „Oblicze odbija się w wodzie, a w sercu odbija się człowiek” - Kilka słów o ludziach niezwykłych.
  • dr Michał Chwastowski: „Wykorzystanie właściwości fizycznych tkanek w nowoczesnej terapii manualnej"
  • dr n. med. Michał Hadała: „Leczenie dysfunkcji  narządu ruchu w świetle ewidencji naukowej na przykładzie MOVEMENT SYSTEM IMPAIRMENTS”.
  • dr hab. Marek Pieniążek, prof. AWF, dr Jakub Szczechowicz: „Specjalistyczny Ośrodek Rehabilitacji Ręki- główne kierunki działalności”.
  • dr hab. Agnieszka Stępień: "Choroby nerwowo-mięśniowe - teoria i praktyka fizjoterapeutyczna". 
  • mgr Weronika Kruk Majtyka: „Rola fizjoterapii zaburzeń skroniowo-żuchwowych w leczeniu bólów głowy.”
  • dr hab. Maciej Krawczyk: ,,Trening funkcjonalny po udarze mózgu”.
  • mgr Grzegorz Gałuszka: „Codzienne radości fizjoterapeuty, czyli jak dr J.H. Cyriax poprawia mój humor.”
  • mgr Paweł Adamkiewicz: „Zastosowanie toksyny botulinowej, regularnego gipsowania oraz fizjoterapii u pacjentów ze wzmożonym napięciem mięśniowym jako przeciwdziałanie tworzeniu się patologii i pomocy w efektywniejszej rehabilitacji”
  • dr n. med. Aleksander Zagórski: „Zastosowanie ultrasonografii w fizjoterapii stawu kolanowego”.
  • dr n. med. Bartłomiej Dobosz: „Postępowanie pooperacyjne po wybranych zabiegach ortopedycznych."

WARSZTATY

  • dr n. med. Michał Hadała „Staw biodrowy fundamentem w fizjoterapii dolnego kwadrantu”.
  • mgr Łukasz Skibiński: „Diagnostyka kompleksu barkowego z wnioskowaniem klinicznym”.
  • mgr Marcin Jeruzalski: „ACL Protokół postępowania po urazie”. 
  • mgr Klaudia Popczyk: „Diagnostyka i postępowanie w przypadku rozejścia mięśnia prostego brzucha”.
  • mgr Paweł Pogorzelec: „Podstawowe założenia metody Kinesiotaping". 
  • mgr Szymon Gryckiewicz: „Kinetic Control: Ocena stawu biodrowego- co fizjoterapeuta powinien wziąć pod uwagę?”

Lista jest systematycznie aktualizowana o kolejnych ekspertów potwierdzających swój udział.

 

 

 

 

 
 

AKTUALIZACJA 05.04.2024

Decyzją Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego podczas studenckiej I Ogólnopolskiej Konferencji „Przyszłość Fizjoterapii” zostaną przeprowadzone dwie sesje tematyczne, na których uczestnicy zaprezentują wyniki swoich badań.

Postanowieniem Komitetu Naukowego i Organizacyjnego z każdej sesji zostanie wyłoniony zwycięzca. Dodatkowo w każdej sesji zostaną wyróżnione dwie osoby (łącznie dwóch zwycięzców i czterech wyróżnionych). Ocena zostanie przyznana przez każdego Moderatora sesji na karcie oceny prezentacji. Ogłoszenie wyników oraz nagrodzenie nagrodami rzeczowymi zwycięzców sesji i osoby wyróżnione nastąpi na zakończenie konferencji.

Przedstawiciel firmy MedCoach- Sponsora Głównego Konferencji  po zasięgnięciu dodatkowej opinii Przewodniczącej Komitetu Naukowego przyzna JEDNEJ, wybranej przez siebie osobie nagrodę w postaci Vouchera na kurs „Kompleksowa diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii.”

 

Aleksandra Adamik

Piotr Nenko

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

dr hab. Edyta Mikołajczyk prof. AWF

Opiekun Komitetu Organizacyjnego

 

REGULAMIN

 I OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI

,,PRZYSZŁOŚĆ FIZJOTERAPII”

 

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Studencką I Ogólnopolską Konferencję ,,Przyszłość Fizjoterapii" organizują Studenckie Koła Naukowe Wydziału Rehabilitacji Ruchowej ,,Szansa” i ,,Manual Activity Group” Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, zwani dalej Organizatorami.

2. Znakiem graficznym I Ogólnopolskiej Konferencji ,,Przyszłość Fizjoterapii” jest oficjalne logo konferencji (Rycina 1).

Rycina 1. Logo I Ogólnopolskiej Konferencji ,,Przyszłość Fizjoterapii”

3. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej, w dniu 20.04.2024 r. w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, która mieści się przy al. Jana Pawła II 78 w Krakowie.

4. Uczestnikiem konferencji może być każda osoba fizyczna, a w szczególności: student, doktorant, pracownik naukowy, który spełni warunki ujęte w punkcie 1 i 4 II części Regulaminu wskazującej warunki uczestnictwa, zwana dalej Uczestnikiem.

5. Oficjalną stroną Konferencji jest strona wydarzenia dostępna pod adresem przyszloscfizjoterapii.awf.krakow.pl. Strony na Facebook’u oraz Instagramie służą do promocji wydarzenia.

6. Przepisy niniejszego Regulaminu stanowią integralną część zgłoszenia uczestnictwa w Konferencji i obowiązują wszystkich Uczestników.

7. Przesłanie zgłoszenia do Organizatora jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

8. Organizatorzy ustalają plan Konferencji oraz daty graniczne dotyczące przesyłania przez uczestnika streszczeń, uiszczania opłat, udzielenia informacji o zakwalifikowaniu streszczenia, przesłania prezentacji, jednak mają oni prawo do dokonywania w nim zmian. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów, o czym Uczestnicy zostaną poinformowani niezwłocznie drogą mailową. Wszelkie informacje zostaną wydane w formach Komunikatów zamieszczanych na oficjalnej stronie konferencji w zakładce Aktualności.

9. Autorzy zostaną zapoznani z podjętą przez Komitet Naukowy decyzją dotyczącą zakwalifikowania lub odrzucenia streszczenia drogą mailową do dnia 20 marca 2024 r.

10. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez Uczestników Konferencji.

11. Oficjalnym językiem Konferencji jest język polski.

12. Organizatorzy nie pośredniczą w rezerwacji zakwaterowania i wyżywienia.

13. Uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność za dokonane przez siebie zniszczenia na terenie obiektów, w których prowadzone są działania związane z Konferencją.

14. Podczas konferencji będą dostępne: bezpłatny wykładowy Panel Ekspercki oraz praktyczno-teoretyczne warsztaty.

15. Za wszelkie sprawy związane z organizacją konferencji odpowiedzialny jest Komitet Organizacyjny i jego członkowie, na czele z Przewodniczącymi Komitetu Organizacyjnego, złożony ze studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wsparcie studentów i opiekę merytoryczną sprawuje Opiekun Komitetu Naukowego.

16. Za ocenę poprawności i wartości merytorycznej nadesłanych streszczeń, a także sposobu i formy zaprezentowania pracy przez Uczestników oraz wyłonienie zwycięzców w Konkursie odpowiada Komitet Naukowy złożony z pracowników naukowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz członkowie Jury w dniu Konferencji. Decyzje sporne i ostateczne podejmuje Przewodniczący Komitetu Naukowego.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Warunkiem uzyskania statusu Uczestnika jest dopełnienie wszystkich poniższych postanowień:

1). Zarejestrowanie na konferencję poprzez poprawne wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Konferencji PF. Rejestracja wymagana jest zarówno od uczestników aktywnych, jak i biernych niebędących autorami wygłaszanych prac:

  • Uczestnictwo czynne (aktywne): wypełnienie formularza zgłoszeniowego, wniesienie opłaty za uczestnictwo oraz przesłanie streszczenia przygotowanego zgodnie z wymogami na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.krakow.pl do dnia 6 marca 2024r.
  • Uczestnictwo bierne: wypełnienie formularza zgłoszeniowego, wniesienie opłaty za uczestnictwo do dnia 25 marca 2024r., kontakt: bierneprzyszloscfizjoterapii@krakow.pl

2). Otrzymanie od Organizatorów za pośrednictwem wiadomości elektronicznej potwierdzenia zgłoszenia uczestnictwa,

3). Uiszczenie opłaty konferencyjnej w wysokości 120 zł do dnia: 15.02.2024; po tym terminie opłata konferencyjna wyniesie 150 zł.

Ostateczny termin wpłat: 25.03.2024 r. Po tym terminie nie będzie możliwości rejestracji na konferencję. Wpłaty dokonywane są na numer konta  Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie: 04 1240 4722 1111 0000 4852 5020 Bank PEKAO S. A., ul. Pijarska 1 w Krakowie. W tytule przelewu neleży podać:imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem "Przyszłość Fizjoterapii".

W przypadku braku uiszczenia opłaty nastąpi wykreślenie z listy uczestników, o czym Organizatorzy poinformują Uczestnika drogą mailową.

2. Wyróżnia się dwie formy uczestnictwa w wydarzeniu:

  • udział bierny- Uczestnik, który spełni wszystkie warunki uczestnictwa z pkt. 1, otrzyma certyfikat uczestnictwa drogą elektroniczną oraz będzie mógł uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach zgodnie z harmonogramem. Osoba zarejestrowana na Konferencję będąca współautorem prezentacji, lecz nie prezentująca zgłoszonej pracy, także kwalifikuje się jako uczestnik bierny.
  • udział czynny (aktywny)- Uczestnik, który spełni wszystkie warunki uczestnictwa z pkt. 1, może wziąć udział jako uczestnik czynny, prezentując zgłoszone prace w formie wystąpienia ustnego. W ramach uczestnictwa czynnego otrzyma certyfikat potwierdzający prezentację pracy (wyłącznie w przypadku wystąpienia w dniu Konferencji PF), uwzględniając współautorów pracy. Uczestnik, którego streszczenie zostało zakwalifikowane do prezentacji w formie plakatu również otrzyma ww. certyfikat. Uczestnik czynny będzie miał możliwość wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach uwzględnionych w harmonogramie Konferencji PF.

3. Warunki kwalifikacji przesłanych prac:

1). Przesłanie abstraktu zgodnego z wytycznymi zawartymi w punkcie 1, III części regulaminu w określonych regulaminem i komunikatami terminach.

2). Zgłoszone prace na Konferencje mogą mieć maksymalnie 4 autorów, z czego jeden z nich zobligowany jest do jej wygłoszenia.

3). W przypadku dużej liczby zgłoszonych streszczeń Komitet Naukowy zastrzega sobie prawo do decyzji o formie prezentowania pracy (prezentacja lub plakat).

4). Po pozytywnym rozpatrzeniu streszczenia przez Komitet Naukowy przesłanie prezentacji lub plakatu zapisanego w formacie pdf. lub jpg. na wskazany mail do 12.04.2024 r.

4. Uczestnikami czynnymi mogą być wyłącznie studenci fizjoterapii jednolitych studiów magisterskich.

5. Celem zgłoszenia streszczenia pracy i tym samym potwierdzenia uczestnictwa czynnego w wydarzeniu należy skorzystać z formularza rejestracyjnego dostępnego na oficjalnej stronie wydarzenia.

6. Zgłoszenie pracy po wskazanym terminie równoznaczne jest z jej odrzuceniem i nierozpatrzeniem przez Komitet Naukowy.

7. Uczestnikami biernymi mogą być: studenci fizjoterapii, pracownicy naukowi innych uczelni, studenci innych kierunków oraz inne osoby zainteresowane tematyką konferencji.

8. Uczestnik ma obowiązek terminowo zarejestrować temat swojego wystąpienia oraz wprowadzić wszelkie ewentualne poprawki i zmiany w pracy.

9. Jeśli uczestnik początkowo zarejestrował się jako uczestnik czynny, ale jego praca nie została zakwalifikowana do konferencji, automatycznie staje się uczestnikiem biernym. Nie jest wymagana powtórna rejestracja uczestnictwa biernego.

III. ZASADY KWALIFIKACJI PRAC

1. Nadesłane streszczenia prac :

  • Muszą być napisane w języku polskim;
  • Nie mogą przekraczać 500 słów;
  • Muszą zawierać imiona i nazwiska wszystkich autorów, opiekuna oraz afiliację (nazwa uczelni, wydział, nazwa koła naukowego);
  • Składać powinny się z części: tytuł pracy, wstęp, cel badania, materiał i metody, wyniki oraz 5 słów kluczowych;
  • Temat pracy, autorzy, opiekun pracy, afiliacja i bibliografia nie wliczają się do ilości słów;
  • Niedopuszczalne jest umieszczanie w streszczeniu tabel, wykresów, zdjęć i rysunków;
  • Struktury streszczeń zależą od rodzaju nadesłanej pracy: Case Report lub Praca Oryginalna;
  • Struktura abstraktu dla Case Report powinna zawierać: temat pracy, wstęp, opis przypadku (informacje o pacjencie + historia choroby), wyniki badań, następstwa leczenia, dyskusję, bibliografię, 5 słów kluczowych;
  • Struktura abstraktu dla Pracy Oryginalnej powinna zawierać: temat pracy, wstęp, cel, materiał i metody, wyniki, wnioski, 5 słów kluczowych.

2. Wymagania redakcyjne: edytor tekstu: Microsoft Word; czcionka Times New Roman 12pkt; odstępy między wierszami 1,5; akapit lewy 3,5 cm, pozostałe 2,5 cm; wyrównanie dwustronne.

IV. PREZENTACJA PRAC

1. Zakwalifikowanie przez Komitet Naukowy prace Uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania w postaci prezentacji multimedialnej lub w formie plakatu.

2. Pracę prezentuje jeden autor zarejestrowany jako Uczestnik aktywny, natomiast w dyskusji mogą uczestniczyć wszyscy autorzy pracy (muszą być oni jednak zarejestrowani jako uczestnicy bierni konferencji- zgodnie z pkt. 2 II części Regulaminu).

3. Ilość slajdów nie powinna przekraczać 15.

4. Na slajdach należy stosować odpowiedni kontrast oraz czcionkę o rozmiarze umożliwiającym łatwe czytanie przez widzów, przy zachowaniu zakresu od 16 do 36 punktów.

5. Nadesłana praca powinna być w formacie PPTX lub PDF.

6. W nazwie pliku powinno być umieszczone imię i nazwisko autora oraz skrót trzech pierwszych słów tytułu prezentacji zgodnie ze wzorem: Jan_Kowalski_wpł_aut_tren.

7. W przypadku zakwalifikowania streszczenia przez Jury do prezentacji w formie plakatu uczestnik zobowiązany jest do przygotowania go w określony sposób:

1). plakat powinien przyciągać uwagę potencjalnych czytelników; przedstawiać wynik badań w prosty i przejrzysty sposób; zawierać wszystkie konieczne informacje, tak by temat był jasny, zrozumiały, nie wymagający dodatkowego tłumaczenia; powinien być poprawny językowo (ortografia, interpunkcja, stylistyka);

2). plakat powinien zawierać: tytuł pracy, informacje o autorze/autorach (imię, nazwisko, afiliacja, mail), krótkie wprowadzenie do tematu pracy wraz z jasno zdefiniowanym celem pracy, opis metody badań, wyniki badań • wnioski z badań • opcjonalnie: cytowana literatura (maximum 10 najważniejszych pozycji), wyróżnienie osób, które pomogły w pracy (udzieliły wywiadów, brały udział w badaniach itp.)

3). wygląd plakatu:

  • poster powinien mieć format A1 (59,4 cm x 84,1 cm) w poziomie
  • w lewym górnym rogu powinno znajdować się logo uczelni autorów
  • dla tytułu sugeruje się czcionkę bezszeryfową o wielkości od 90 do 140 pkt., dla nagłówków: od 36 do 84, dla tekstu: od 18 do 26
  • ważne jest przemyślane rozmieszczenie bloków tekstu i grafik, odpowiednie umiejscowienie tytułu
  • druk (tekst, obiekt) nie powinien znajdować się bliżej krawędzi posteru niż 0,5 cm
  • pamiętać należy, by figury i grafiki były odpowiednio duże i czytelne
  • zdjęcia dobrze wyglądają w obramowaniu, natomiast wykresy już nie, figury, ilustracje i tabele to elementy, które najbardziej przykuwają wzrok- elementy te powinny być jasne i zrozumiałe dla każdego, ważne są tytuły (nad nimi) i źródła (pod nimi)
  • marginesy między tekstem, a obramowaniem powinny być czytelne,
  • pamiętać należy o kolorach, by tekst nie zlewał się z tłem i był odpowiedni kontrast
  • ciemne tło nie jest najlepszym pomysłem- poster musi być czytelny i łatwo powinno się po nim poruszać
  • należy zadbać o poprawność językową (ortografia, interpunkcja, stylistyka)

4). plakat należy zapisać w formacie .pdf lub .jpg i przesłać na wskazany mail

5). UWAGA: plakaty w trakcie trwania konferencji zostaną wyświetlone w Holu Budynku Głównego AWF (nie ma konieczności drukowania), a autor nie będzie prezentował treści.

8. Czas prezentacji multimedialnej (wystąpienia ustnego) zależy od rodzaju nadesłanej pracy:

  • Case Report : 5 minut prezentacji + 3 minuty dyskusji
  • Praca Oryginalna: 7 minut prezentacji + 3 minuty dyskusji

9. W przypadku przekroczenia wyznaczonego czasu prezentacji prowadzący sesje mają prawo przerwać wystąpienie.

10. Po każdej zakończonej sesji grono Jury wyłania zwycięzcę przyznając wyróżnienie dla najlepszej pracy.

11. Decyzja Jury jest nieodwołalna i nie podlega kwestionowaniu.

12. Konferencja ma charakter konkursowy- dla zwycięzców poszczególnych sesji tematycznych przewidziane są nagrody. Jury oceni pracę zgodnie z zasadami określonymi w pkt. 13 części IV niniejszego Regulaminu. Ocena zostanie przyznana przez każdego członka Jury na karcie oceny prezentacji (Załącznik 1).

13. Kryteria oceny prac:

1). wartość naukowa (poznawcza) pracy;

2). uzasadnienie naukowe i interpretacje w świetle światowej literatury problemu;

3). oryginalność i prawidłowość doboru metod badawczych i materiału badań;

4). sposób prezentacji pracy naukowej:

-  jasność i staranność wypowiedzi,

-  poprawność wypowiedzi w języku polskim,

-  umiejętność koncentracji uwagi słuchaczy na problemie,

-  naukowa poprawność interpretacji uzyskanych wyników badań naukowych,

-  strona merytoryczna i estetyczna, atrakcyjność prezentacji;

5). oryginalność i poprawność naukowych konkluzji oraz ich znaczenie dla rozwoju badań naukowych;

6). sposób wypowiedzi w trakcie dyskusji nad pracą;

7). kryteria oceny plakatu: członkowie Komitetu Naukowego ocenią aspekt wizualny i merytoryczny przygotowanego posteru wybierając i wyróżniając jedną, najlepszą pracę.

14. Na zakończenie konferencji Komitet Naukowy i Jury dodatkowo wyłoni trzy najlepsze prace ze wszystkich sesji całej konferencji przyznając odpowiednio I, II i III miejsce.

V. WIZERUNEK

1. Uczestnik wyraża zgodę na utrwalanie, używanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku przez Organizatorów w celach reklamowych, promocyjnych oraz marketingowych związanych z organizacją Konferencji.

2. Ta zgoda nie jest ograniczona ani czasowo, ani terytorialnie, obejmując wszelkie formy publikacji, takie jak plakaty, ulotki, materiały promocyjne, reklamy telewizyjne, zdjęcia w gazetach, czasopismach, Internecie itp.

3. Ponadto, uczestnik zrzeka się wszelkich obecnych i przyszłych roszczeń, w tym roszczeń o wynagrodzenie, związanych z wykorzystywaniem jego wizerunku w zakresie opisanym w części V pkt. 2.

 VI. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Akademię Wychowania Fizycznego, z siedzibą przy Al. Jana Pawła II 78, 31-571 Kraków w zakresie niezbędnym do organizacji Konferencji, a także w celach archiwalnych i statystycznych.

2. Uczestnik Konferencji ma prawo dobrowolnie udzielić danych oraz ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich korekty, modyfikacji oraz skorzystania z pozostałych uprawnień przewidzianych w ww. Ustawie. Żadne dane osobowe uczestnika nie będą przekazywane ani sprzedawane podmiotom zewnętrznym, z wyjątkiem przypadków i okoliczności określonych przepisami prawa.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Rezygnacja z uczestnictwa w Konferencji (z możliwością zwrotu uiszczonej wcześniej opłaty do dnia 20.03.2024 r.) może nastąpić wyłącznie poprzez przesłanie informacji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.krakow.pl.

2. Konferencja będzie składać się z sześciu sesji:

1). Sesja fizjoterapii sportowej i terapii funkcjonalnej.

2). Sesja terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i rehabilitacji w ortopedii.

3). Sesja rehabilitacji w chorobach wewnętrznych.

4). Sesja rehabilitacji w ginekologii i wieku rozwojowym.

5). Sesja fizykoterapii i balneoklimatologii.

6). Sesja nowoczesnych technik we współczesnej fizjoterapii oraz tematy nie przyporządkowane do żadnej z powyższych sesji.

3. Komitet Naukowy i Organizacyjny zastrzega sobie możliwość zmiany tematów i ilości sesji w zależności od treści nadesłanych prac.

4. Kontakt dla uczestników:

  • biernych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.krakow.pl,
  • czynnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.krakow.pl,
  • w sprawach ogólnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.krakow.pl
  • przez media społecznościowe i oficjalną stronę Konferencji.

Oświadczenie
o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Wypełniając i wysyłając poniższy formularz oświadczasz, że wyrażasz zgodę na:
- przetwarzanie i wykorzystywanie umieszczonych w nim Twoich danych osobowych przez Organizatora Konferencji, którym jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie dla celów związanych z udziałem w tej Konferencji, która odbędzie się w dniach 29-30 października 2021 r.,
- informowanie Cię o podobnych wydarzeniach w przyszłości (dane zostaną usunięte w terminie 5 lat od złożenia niniejszego oświadczenia),
- zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. zwane dalej: „ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych” oraz aktami wykonawczymi, ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Statement
on consent to the processing of personal data

By completing and sending the form below, you declare that you consent to:
- processing and use of your personal data contained therein by the Organizer of the Conference, which is Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisław Czech in Krakow for purposes related to participation in this Conference, which will be held on October 29-30, 2021,
- informing you about similar events in the future (the data will be deleted within 5 years of submitting this statement),
- in accordance with Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and of the Council of 27 April 2016, hereinafter referred to as: "general regulation on the protection of personal data" and implementing acts, the Act of 29 August 1997 on the protection of personal data.


  • Error, form does not exist or is not published.
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

SESJE TEMATYCZNE

Sesje tematyczne

  • Przygotowanie motoryczne zawodników w różnych dyscyplinach sportu.
  • Nowoczesne formy w przebiegu procesów treningowych.
  • Motoryczne i rozwojowe uwarunkowania w szkoleniu sportowym dzieci i młodzieży.
  • Kryteria naboru i selekcji do sportu wysokokwalifikowanego.
  • Metody kontroli i oceny efektów treningowych i startowych.
  • Nowe idee w zakresie sterowania procesem szkoleniowym.
  • Walka z dopingiem i patologią w sporcie. 
  • Kształcenie i doskonalenia zawodowe trenerów i instruktorów.
  • Varia

 ZAPROSZENIE

Komitet  Organizacyjny  na  czele  z  Aleksandrą  Adamik,  Piotrem  Nenko - Przewodniczącymi  Kół  Naukowych  ,,Szansa"  oraz  "Manual Activity Group"  Wydziału  Rehabilitacji  Ruchowej  Akademii  Wychowania  Fizycznego  w  Krakowie,  wraz  z  Opiekunem  dr  hab. Edytą  Mikołajczyk,  prof.  AWF,  zaprasza na  I Ogólnopolską Konferencję  ,,Przyszłość  Fizjoterapii"  skierowaną  do  studentów fizjoterapii  z  całej  Polski,  której  celem  jest  wymiana  doświadczeń  i najnowszej  wiedzy  z  zakresu  rehabilitacji  ruchem.

Całemu  wydarzeniu  będzie  towarzyszyć  Szanowne  Grono  Komitetu Naukowego  złożonego  z  pracowników  krakowskiej  Akademii Wychowania  Fizycznego  oraz  grono  Ekspertów,  w  którego  skład  wchodzą  autorytety  oraz  specjaliści  z  zakresu  fizjoterapii i rehabilitacji  z  całej  Polski.
Stwarza  to  wspaniałą  platformę do nawiązania wzajemnych kontaktów,  relacji  oraz  sprzyja  budowaniu  wspólnoty  akademickiej.

Tematyka Konferencji:

Konferencja  będzie  podzielona  na  sesje  dotyczące  konkretnej dziedziny  fizjoterapii,  a  każda  z  nich  zostanie  oceniona  przez  Jury.

  1. Sesja  fizjoterapii  sportowej  i  terapii  funkcjonalnej.
  2. Sesja  terapii  manualnej,  terapii  tkanek  miękkich i rehabilitacji w  ortopedii.
  3. Sesja  rehabilitacji  w  chorobach  wewnętrznych.
  4. Sesja  rehabilitacji  w  ginekologii  i  wieku  rozwojowym.
  5. Sesja  fizykoterapii  i  balneoklimatologii.
  6. Sesja  nowoczesnych  technik  we  współczesnej  fizjoterapii  oraz tematy  nie  przyporządkowane  do  żadnej  z  powyższych  sesji.

Studenci  podczas  sesji  będą  mieli  możliwość  przedstawienia dwóch rodzajów prac: praca oryginalna (7 min czasu  na  prezentację + 3 minuty na dyskusję)  lub  opis  przypadku  (5 min prezentacji + 3 minuty  dyskusji).

W  każdej  sesji  zostanie  wyróżniona  najlepsza  praca,  a  dodatkowo na  zakończenie  konferencji  Komitet  Naukowy  i  Jury  wyłoni  i nagrodzi  trzy  najlepsze  prace  zaprezentowane  podczas  całego  dnia Konferencji.

Zapraszamy  do  udziału  w  Konferencji.

 

Opiekun Komitetu Organizacyjnego

dr hab. Edyta Mikołajczyk, prof. AWF

Instytut Nauk Stosowanych WRR

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Aleksandra Adamik

Piotr Nenko